Dyskrecja i bezpieczeństwo

Dom musi być miejscem bezpiecznym. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Pojęcie bezpieczeństwa nie tyczy się jednak wyłącznie osób w nim przebywających. Należytą opieką należy również otoczyć przedmioty, które mają decydujący wpływ na nasze życie – zarówno ze względów formalnych, jak i sentymentalnych.

Zabezpiecz swoją rodzinę i dobytek

W domach przechowujemy często niezwykle ważne przedmioty i dokumenty, takie jak:

  • akty urodzenia
  • polisy ubezpieczeniowe
  • umowy podpisane z bankami
  • pisma urzędowe i sądowe
  • biżuterię
  • cenne pamiątki rodzinne (również ze względów emocjonalnych)
  • oszczędności
  • przedmioty będące lokatą kapitału.

Większość z wymienionych na powyższej liście obiektów ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania rodziny. Co więcej, takie dokumenty jak polisy ubezpieczeniowe, pisma urzędowe i bankowe, zapewniają jej nawet bezpieczeństwo prawne i finansowe. Dlatego właśnie należy zapewnić tym przedmiotom jak najlepszą ochronę. Wniosek jest zatem logiczny: warto zaopatrzyć się w sejf domowy.

Ochrona nie tylko przed złodziejami

Sejfy domowe ochronią nasz majątek nie tylko przed włamywaczami. Ich odporność pozwala także na przeciwstawienie się nieokiełznanym żywiołom, jakimi są ogień i woda. Przedmioty chowane w zwykłych meblach są o wiele bardziej podatne na zniszczenie w czasie pożaru domostwa czy jego zalania, np. wskutek awarii hydraulicznej czy podtopienia. Drewniana szafa nie ocali znajdujących się na niej przedmiotów przed niszczącym działaniem opisanych wyżej czynników.

Sejfy domowe na każdą potrzebę i kieszeń

Myśląc o sejfach domowych, ludzie kojarzą je z wielkimi skarbcami bogaczy znanych z filmów akcji. Takie wyobrażenie ma jednak niewiele wspólnego z rzeczywistością. Sejfy domowe mogą przybierać bowiem różne rozmiary: od takich przeznaczonych na grubszy plik banknotów, po takie, które pomieszczą nawet cenne dzieła sztuki.

Dyskrecja gwarantowana

Sejf domowy nie musi być typową metalową bryłą, która aż bije po oczach, „krzycząc”, jakie kosztowności w sobie przechowuje. Jeżeli zależy nam na unikaniu wzroku ciekawskich, możemy zamówić sejf, który będzie wyglądem przypominać np. biurową komodę, niczym nie wyróżniającą się od wyposażenia standardowego biura. Mebel może także zostać obudowany, dzięki czemu będzie go skrywać powłoka przypominającą wyglądem np. szafkę nocną. Dyskrecja przechowywania kosztowności jest zatem gwarantowana.