Jaka powinna być dobra kasa pancerna?

Każdemu z nas zależy na tym, aby nasze dokumenty, biżuteria czy broń były przechowywane w bezpiecznym miejscu. Na szczęście dzięki kasom pancernym możemy przechowywać cenne przedmioty bez obaw o to, że wpadną one w niepowołane ręce. Bez względu na to czy poszukujemy kasy pancernej do domu czy do firmy, musimy pamiętać o tym, by przy jej zakupie wziąć pod uwagę rozmaite kryteria. 

Jakie zabezpieczenia powinna posiadać kasa pancerna?

Kasy pancerne posiadają różne rodzaje zabezpieczeń, dzięki którym otwarcie ich przez osobę niepożądaną jest niemal niemożliwe. Im większa liczba zabezpieczeń, tym większe szanse na to, że umieszczony w kasie przedmiot będzie bezpieczny. Niektóre z kas są ognioodporne, dzięki czemu intruz nie zniszczy kasy przy pomocy ognia. Ochronę pełni również specjalny szyfr, który zabezpiecza zamek. Nie musimy jednak decydować się na zamek szyfrowy. Do wyboru mamy równie skuteczne zamki elektroniczne oraz kluczowe. Wybór zamka zależy w dużej mierze od naszych preferencji. Bez wątpienia jednak zamki powinny być odporne na przewiercenie. Jeśli takie nie będą, złodziej w stosunkowo łatwy sposób będzie mógł wydobyć w wnętrza kasy pancernej interesujące go przedmioty. Dobrze byłoby, gdyby kasa nie tylko sprawiała wrażenie solidnej, ale również taka była. Musi więc zostać wykonana z wytrzymałych materiałów, najlepiej z kilku warstw metalu. 

O czym pamiętać przy zakupie kasy pancernej?

Oprócz zwrócenia uwagi na to, czy wybrana przez nas kasa pancerna posiada szereg zabezpieczeń, należy przyjrzeć się również innym kwestiom. Zwróćmy uwagę na to czy do zakupionego przez nas modelu kasy został dołączony certyfikat. Tylko taki dokument będzie bowiem potwierdzeniem tego, że kasa pancerna jest naprawdę wysokiej jakości. Jednym z certyfikatów, jakie powinniśmy otrzymać jest certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Oczywiście trzeba również dobrać wielkość kasy pancernej do rozmiaru przedmiotów, które będą w niej przechowywane. Jeżeli potrzebujemy przechować znaczną ilość przedmiotów w bezpiecznym miejscu, możliwe, że potrzebować będziemy masywnej kasy pancernej. Jeśli jednak zależy nam na ukryciu tylko paru drobnych przedmiotów, wystarczy nam niewielkich rozmiarów sejf.