Cechy charakterystyczne kas pancernych. Wybór odpowiedniego modelu.

Przechowywanie drogocennych przedmiotów, to zadanie niekiedy kłopotliwe, a przede wszystkim dla niektórych niebezpieczne i wyjątkowe. Skuteczne i niezawodne ukrycie ważnych dokumentów, pieniędzy czy indywidualnych akcesoriów możliwe jest dzięki wykorzystaniu specjalnie ku temu wytwarzanych kas i sejfów. Czym są kasy pancerne? Jak wybrać odpowiedni produkt?

Charakterystyka kasy pancernej. 

Bezpieczny, skuteczny i bezawaryjny proces przechowywania cennych aktywów uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z nich jest solidny i sprawdzony system, który wzbogacony jest o wiele dodatkowych zabezpieczeń, gwarantujących niezwykłą efektywność. 

Niezawodnym narzędziem do przechowywania są kasy pancerne. Czym one się charakteryzują? Z czego się je produkuje?

Użytkowanie zwykłych, podstawowych kas w niektórych przypadkach może być ryzykowne, a pozostawione w nich rzeczy wartościowe mogą ulec kradzieży, zniszczeniu czy zagubieniu. Aby jeszcze bardziej wzmocnić ochronę pieniędzy, dokumentów czy biżuterii należy sięgnąć po profesjonalny, dobrej jakości, sprawdzony sejf pancerny.

Kasa pancerna powinna być zbudowana w odpowiednie sposób i posiada kilka cech charakterystycznych, którymi są:

  • wielowarstwowa konstrukcja, 
  • specjalnie przygotowanych drzwiczek z wypełnieniem, 
  • wykonanie z trwałego materiału, jakim jest wysokiej jakości stal konstrukcyjna, 
  • dodatkowe wyposażenie – półki, kieszonki, podwójne dno, itp.,
  • antykorozyjne zabezpieczenia, 
  • właściwości ognioodporne,
  • niezwykła szczelność zatrzymująca dostęp wody czy innych gazów,
  • zabezpieczanie drzwi sejfu w postaci dodatkowych rygli, 
  • wiele innych. 

Kasy pancerne powinny chronić przed kradzieżą, spaleniem, zalaniem oraz zgnieceniem. System otwierania dobrany indywidualnie, a sposób montowania sejfu uzależniony od potrzeb i możliwości. 

Jak wybrać odpowiednią kasę pancerną?

Wybór odpowiedniego sejfu uzależniony jest od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest określenie przeznaczenia kasy, jak również warunków, w jakich będzie ona przebywać. Podczas zakupu należy również zwrócić szczególną uwagę na certyfikaty i atesty, jak również wyróżnione klasy odporności. Trafny wybór powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania użytkownika oraz wypełniać wszelkie normy i zasady bezpieczeństwa.